You may also like
Érdekvédelmet ellátó partnerszervezeteinkkel együttműködve esélyteremtési kerekasztalt valósítottunk meg az Óperint utcai közösségi terünkben. A megbeszélés alkalmával lehetőség nyílt a munkatervek összehangolására, aktuális programelemek ismertetésére, CsEÖH kapcsolódási pontok meghatározására.
A Vas Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház a Nemzeti Tehetség Program keretében rajz szakkört szervezett az Esélyteremtési iroda közösségi terébe. A foglalkozások 2016. október 19-én kezdődtek és kéthetente kerültek megvalósításra szakember vezetésével. Az elkészült rajzokból kiállítás nyílt a mai napon, mely nyitvatartási időben a nyár végéig megtekinthető. A Szakkör a Fogyatékossággal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával valósult meg!
A Nemzeti Tehetség program keretében Szombathelyen, a Vas Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház (Óperint utca 1.) közösségi terében elkezdődött egy 15 alkalommal megrendezésre kerülő rajz szakkör. A szakkör résztvevői megyénk tehetséges fiatal alkotói, rajzosai. A kéthetente megvalósuló foglalkozások Németh Katalin vezetésével és iránymutatásával kerülnek megtartá
Együttműködve a Vakok és Gyengénlátók Vas Megyei Egyesületével – vidéki helyszínen, Gencsapátiban valósítottuk meg a „Láthatatlan vacsora” elnevezésű előítélet lebontó, szemléletformáló programunkat. Az esemény célja, hogy a nem látássérült személyek is átéljék, átérezzék a mindannyiunk életének egyik fontos részét képező, napi rendszerességgel megvalósuló tevékenységét, az étkezést, látássérült embertársaik aspektusából. A „vacsoravendégek” fogadása, kiszolgálása önkéntes segítők bevonásával történt. A programelemnek a Gencsapáti Ernuszt Kelemen Gyermekvédelmi Intézmény adott otthont. A rendezvény első felében Bősze György, a Vakok és Gyengénlátók Vas Megyei Egyesületének elnöke, valamint Nagy Lászlóné az egyesület alelnöke ad át releváns információkat a látássérült emberek mindennapjairól. Ezután „ráhangolódó”, közösségépítő játékok során szemtakaróval elfedtük a résztvevők szemeit. Ezt követően – már betakart szemmel – visszakísértük őket a közben megterített asztalokhoz, majd a látássérült személyek iránymutatásaival megtörtént a 2 fogásos vacsora elfogyasztása. A vacsora elfogyasztását követően reflektáló beszélgetésre került sor, ahol a résztvevők megoszthatták tapasztalataikat, feltehették kérdéseiket.