Összesítés a Nemzeti Tehetség Programban megvalósult programjaink

NTP-CSSZP-M15

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő közreműködésében 2015. júliusában került kiírásra az NTP Családoknak szóló, helyi, szemléletformáló programok támogatása (röviden: NTP-CSSZP-M-15) pályázat, melyre a Savaria Rehab-Team Közhasznú Nonprofit Kft is pályázott. Sikeres pályázatírás után novemberben indult a pályázat megvalósítása. Januártól a pályázat kedvezményezettje a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Közhasznú Nonprofit Kft lett Vas megyében. A pályázatban az alábbi programelemek valósultak meg, melyekbe közel 3 000 főt sikerült bevonnunk.

Tehetséghónap–Két alkalommal, két együttműködő tehetségponttal került megvalósításra, workshopok, előadások a tehetségprogramról, sportversenyek, szellemi vetélkedők, virtuális múzeum kialakítását tartalmazta a programelem. A programmal összesen 195 főt értünk el.

Nyílt napok a tehetségpontban–A Váci Mihály tehetségpontban működő 4 műhely mutatkozott be, szobrász-, festő-, grafikai- és kézműves. A 2 alkalommal összesen 22 főt értünk el. Nyitott vendégelőadások voltak a Horváth Boldizsár Kollégiumban – regisztrált tehetségpontban, ahol 4 érdekes és izgalmas előadáson vehettek részt a fiatalok. A 4 alkalommal összesen 150 főt értünk el.

Szociális és kompetenciafejlesztés zajlott a Horváth Boldizsár Kollégiumban és a Váci Mihály tehetségpontban, ahol pszichológusok segítségével valósult meg heti 2×2 órában 7 hónapon keresztül.

Tehetséges a gyermekem? Utazó tehetséggondozó szakembert, pszichológust alkalmaztunk, aki a szülők részére információdús, interaktív előadást tartott 24 különböző Vas megyei településen. A 24 előadással összesen 350 főt értünk el.

Kortárs klub-fotó–Tehetséges fiataloknak további fejlődése, tehetségük kibontakoztatása érdekében életre hívott szakkör, mely nagy népszerűségnek örvendett. Átlagosan 10 fő vett részt a foglalkozásokon, összesen 141 fő. Kortárs klub rajz–Hasonlóan az előző szakkörhöz tehetséges fiataloknak további fejlődése, tehetségük kibontakoztatása érdekében életre hívott szakkör, mely nagy népszerűségnek örvendett. Átlagosan 7 fő vett részt a foglalkozásokon, összesen 105 fő.

Szülői klub–Egy szombathelyi és egy vidéki tehetségpontban megvalósult klub (összesen 6 alkalommal), melyet tehetséggondozók vezetésével valósult meg, interaktív beszélgetések, tájékoztatók, tehetségsegítő beszélgetések formájában. Összesen 157 főt értünk el.

Szabadidős programok–A CsEÖH közösségi terébe szervezett szabadidős programok, melyet heti 1 alkalommal 2 órában szerveztünk meg. Átlagosan 12 fő vett részt a programon.

Bemutató órák–Együttműködve a Váci Mihály tehetségponttal, elsősorban az iskolaválasztó családokat hívtunk meg a bemutatókra, ahol a tehetségpont diákjai mutatták be alkotásaikat, illetve a tehetségpontban zajló munkát. A 2 alkalommal összesen 28 vett részt a bemutatókon.

Ovis klub–4 alkalommal valósítottuk meg a Váci Mihály tehetségponttal együttműködve, az ő segítségükkel szólítottuk meg az óvodás korú gyermekek szüleit. A 4 alkalommal 213 főt értünk el. Alkotótábor–A Váci Mihály tehetségponttal együttműködve alkotótábort szerveztünk a tehetségpontba járó diákoknak a Balatonra, 45 fő részvételével, 5 napon keresztül. Felügyelők, foglalkozásvezetők a tehetséggondozók. Óvodai felmérések–Együttműködve a Váci Mihály tehetségponttal 6 óvodában szerveztünk tehetségfelmérést. A hat óvodában összesen 263 gyereket értünk el.

Felvételire felkészítés–Együttműködve a Váci Mihály tehetségponttal valósítottuk meg, célunk segíteni a tehetséges fiatalokat, gyermekeket, akiket tehetséggondozók készítettek fel a sikeres felvételire, hogy aztán a jövőben tovább fejleszthessék a bennünk rejlő tehetséget. Átlagosan 5 fő vett részt. Önindító klub-Célunk az volt, ami meg is valósult, hogy egyéni és közösségi kompetenciákat fejlesztő, ön- és társismereti, közösségfejlesztő, kommunikációs programsorozatot biztosítsunk a tapasztalati tanulás, élmény- és drámapedagógia módszereivel. Összesen 230 fő vett részt.

Kézműves klub–Együttműködve a Pecöli Bóbita Művészeti Óvodával, tehetségponttal, heti rendszerességgel, 30 alkalommal valósítottuk meg a foglalkozásokat, melyeken átlagosan 9 fő vett részt.