„Így látom Én!” – érzékenyítő rajzpályázat – A Vas Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház szervezésében 2018. októberében kiírásra került az „Így látom én!” elnevezésű rajzpályázat, mely az esélyegyenlőség témakörében szólítja meg a Vas megyei általános iskolás diákokat. A rajzpályázatra érkező alkotásokat 2018. november 9-ig várjuk, kiállítás és díjátadó 2018. november 22-én, további részletek a plakáton!
You may also like
A Vas Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház együttműködve SzMJV Önkormányzatával, a Vas Megyei Szakosított Szociális Intézettel érzékenyítő, szemléletformáló programot szervezett a Dési Huber Általános Iskolában szimulációs terem berendezésével. Az osztályokat/ diákokat pedagógusok segítségével hétfőtől szerdáig várjuk az iskola aulájában 45 perces foglalkozások keretében.
A Bartók Béla Zeneiskolával együttműködve „Hangszersimogató” napot valósítunk meg. A résztvevőkkel tehetségsegítő szakemberek bevonásával megismertetjük a különböző hangszereket, hozzájárulva ezzel zenei tehetségük későbbi kibontakoztatásához.
A Nemzeti Tehetség program keretein belül, 2017. októberétől a Vas Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház (Szombathely, Óperint utca 1.) közösségi terében elkezdődött egy 10 alkalommal megrendezésre kerülő rajz szakkör. A szakkör résztvevői megyénk tehetséges fiatal alkotói, rajzosai. A kéthetente megvalósuló foglalkozások vezetője Németh Katalin, rajzterapeuta, rajztanár.
2018. december 5-én, az Önkéntesség Világnapjához kapcsolódva 5 Vas megyei helyszínen – Szombathely, Csehimindszent, Körmend, Gersekarát, Vassurány – önkéntes akciódélutánt valósítottunk meg.
A résztvevők karácsonyi ajándéktárgyakat készíthettek. Az elkészült ajándéktárgyak egy részét a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Nonprofit Kft. Nappali szolgálatának ajánlunk fel, emellett pedig Szombathely-i szociális intézmények karácsonyfáit szeretnénk díszíteni az alkotásokkal!